ÖREBROHUUS 100

20.11.2021. tähistas Maarjamaa sõprusloož nr.87 Örebrohuus Rootsis oma 100 juubelit. Sel puhul kinkisime klaasist püramiidi, millele on graveeritud Kõikenägev Silm. See sümbol valvab kõiki Oddfellow tegemisi nii Läänemere kallastal kui kaugemal. Koos Eestimaa kontuuriga on see ka Maarjamaa Looži sümbol.

 

IOOF 200

28.09.2019.tähistasid Odd Fellow Eesti loožid Linda ja Maarjamaa koos arvukate külalistega Vennaskonna 200 aastapäeva. Hopneri majas Tallinna Raekoja platsil toimus sel puhul pidulik koosolek koos muusikaliste etteastetega Maria Listra ning Piia ja Peeter Paemurru esituses.

 

  

 

  

 LOOŽ 1 MAARJAMAA IOOF 25

24. novembril 2018.a tähistas Eesti esimene Odd Fellow loož Maarjamaa oma asutamise 25. aastapäeva piduliku koosolekuga Niguliste kirikus, millele järgnes vennasõhtusöök Õpetajate Majas. Tähistamaks ühtlasi 100 aasta möödumist Eesti Vabariigi sünnist austasid pidulikku koosviibimist oma osalemisega president Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel. Looži asutamise 25. aastapäeva puhul oli võimalik fotokollaaži abil looži klubiruumi seinal heita pilk tagasi käidud teele.

   

ÖREBRO MAAVANEMA VASTUVÕTUL

Örebro maavanem (County Governor) korraldas 20. oktoobril 2018 vastuvõtu põhjamaade sõprusloožide kokkusaamisele kogunenutele.

 

 EESTI ODD FELLOW ÜHINGU DELEGATSIOON ÖREBROS

2018.a oktoobrikuu kolmandal nädalavahetusel kogunesid Odd Fellow sõprusloožid seitsmest põhjamaast oma 5. kokkutulekule kaunis Rootsi linnas Örebros. (The 5th Nordic Linked Lodge Meeting in Örebro.) Thank You, Oddfellowlogen Nr 87 Örebrohuus!

 


 

ODD FELLOW TAMM VABADUSVÕITLUSE MUUSEUMIS

Tähistamaks 100 aasta möödumist Eesti Vabariigi välja kuulutamisest ja 25 aasta möödumist Eesti esimese Odd Fellow looži asutamisest istutasid vennad 6. juunil 2018 Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi tammede alleele ka oma puu.

 


 

 

 

 

 

 

 

EESTI VABARIIK 100

Eesti esimene Odd Fellow loož tähistas vabariigi sünnipäeva piduliku koosoleku ja vennasõhtusöögiga, kust ei puudunud ka sünnipäevatort ja päevakohane mälumäng.

 


 

 

SOOME 100

6. detsembril 2017.a tähistasid meie Soome sõbrad oma riigi 100. sünnipäeva. Eesti vennad ühinesid parimate soovidega meie sealsetele vendadele ja kogu Soome rahvale!

 

 


 

NÄITUS NAISKODUKAITSEST

Päevil, mil tähistasime Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva, oli looži klubiruumis võimalik tutvuda väljapanekuga Eesti ja Soome naiskodukaitse ajaloost.

 

PÕHJAMAADE SÕPRUSLOOŽID DRAMMENIS

8. oktoobril 2016.a osales Eesti delegatsioon põhjamaade sõprusloožide kokkusaamisel Drammenis. Vastuvõtjaks Norra Loož nr 29 Drofnum.

 

LASTE JOONISTUSTE NÄITUS

2016.a aprillis-mais kaunistasid looži klubiruumi seinu laste joonistused. Tänutäheks sai lasteaed Odd Fellow Ühingu poolt joonistustarbed.

 

SUVERÄÄNSE SUURLOOŽI EKSSUURMEISTRID MAARJAMAAL

16. märtsil 2016.a külastasid meie looži Suveräänse Suulooži Ekssuurmeistrid Harry V. Lohman ja Charles L. Renninger USAst.

 

EESTI VABARIIK 98

Eesti Vabariigi sünnipäevaks sai loož päevakohase kingituse – Tartu rahulepingu faksiimile koopia.

 

PÕHJAMAADE SÕPRUSLOOŽID MOOSTES

2. ja 3. oktoobril 2015.a said põhjamaade sõprusloožid kokku Mooste mõisas.

 

EESTI ODD FELLOW ÜHING KINKIS MAALI

Pärast renoveerimist avati Pelgulinna Sünnitusmaja vastuvõtuosakond, mille üht seina jääb kaunistama Eesti Odd Fellow Ühingu kingitud vend Siim-Tanel Annuse maal. Sündmus leidis kajastamist ajakirjanduses, seda näitas Tallinna Televisioon.

 

ÕHTU IGOR VOLKEGA

Ühel 2014.a oktoobrikuu koosolekutest oli meil külas kuulus ufoloog Igor Volke.

 

PILDID JÄTKUSÕJAST

Enne 2013.a jõule avati loožiruumides näitus Soome rindekirjasaatja ja -kunstniku Alexander Lindebergi söejoonistustest, mil oli kujutanud stseene Jätkusõjast. Pildid on signeeritud 1942. ja 1943. aastal ja kujutavad peamiselt suviseid, sel ajal veel Soomele edukaid lahinguid.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

KINGITUS HAAPSALU VIIGI KOOLILE

2013.a jõulud tõid Haapsalu Viigi Kooli lastele Odd Fellow Ühingu kingitusena boccia mängu komplekti. Boccia on Itaaliast pärit petangiga sarnanev pallimäng. Algselt disainiti see inimestele, kes kannatavad laste tserebraalparalüüsi all, kuid nüüd mängivad seda kõik, kel on probleeme motoorikaga.

 

LOOŽ NR 1 MAARJAMAA IOOF 20

20. novembril 2013. aastal möödus 20 aastat eesti esimese Odd Fellow looži Maarjamaa asutamisest, mida ka pidulikult tähistati.

 


 

Mälestusmedal Looži 1 Maarjamaa asutamise 20. aastapäevaks