EESTI REBEKALOOŽ NR1 LINDA I.O.O.F.

AJALUGU

Kuidas ja miks loož loodi.


Eestlased on kogu nõukogude aja elanud vaimses surutises, kus vaid oma kunst ja kodune kasvatus olid kooskõlas rahvusliku identiteediga. Koolis õpetati ateismi, mida eestlased ei soovinud omaks võtta – ja nad ei võtnudki. Kodudes tähistati salaja kristlikke pühasid. Soomlastest peretuttavate ettepanekul pühitseti juba nõukogude aja lõpus, 1991.a.aastal, esimesed eesti rebekaõed Odd Fellow Vennaskonna liikmeteks.
Eesti Rebekaloož nr 1 Linda asutati 10.6.1995

Pitsat

Looži pitsatil on kujutatud skulptor A. Weitzenbergi 1920.aastal loodud ja pronksi valatud Linda ausammast, mida loetakse Eesti kunstiajaloo ilusamaks eesti naise võrduskujuks. Ausammas asub iidsete puude all Toompea külje all, Rootsi kantsil, mida tänapäeval tuntakse Lindamäena. Pitsatil olevad tõusva päikese kiired kujutavad usku tulevikku. Pitsati on kujundanud Liivika Krigoltoi.
Linda on Eesti mütoloogias tuntud naine, eestlaste kangelane, Kalevipoja ema. Eesti rahvuseeposes ”Kalevipoeg” on Linda kujutatud ema ja naiselikkuse sümbolina. Sel põhjusel sobib Linda nimi hästi kõikide tulevaste eesti rebekaloožide emalooži nimeks. Nime valikul sai otsustavaks ka see, et loož asutati Tallinnas, mis Taani riigi võimu ajal kandis nime Lindanise.


TEGEVUS


Meie koosoleku päevad on iga kuu 2. ja 4. neljapäev algusega 18.30 septembrist maini.
Külalised teistest loožidest on alati soojalt teretulnud!


INFO


Kuidas pääsed rebekalooži liikmeks?
Meie tegemistest huvitatud naised on soojalt teretulnud sõprusõhtule, et tutvuda meie tegemistega ja saada teadmisi Odd Fellow Vennaskonnast.
Kui sa ei tunne kedagi Odd Fellow liikmetest, saad ühendust võtta otse ülemmeistriga
ER1.UM@oddfellow.fi  või sõprusõhtut korraldava liikmega pilvi.lindeman@gmail.com